کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

عرضه‌ی نانوکامپوزیتی برای افزایش طول عمر باتری

6 اسفند 1396

تهران-ایرنا-شرکت سورون تکنولوژی (Surwon Technology) موفق به ارائه‌ی نانوکامپوزیتی برای ساخت باتری شده ‌است که طول عمر باتری را افزایش می‌دهد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری،با توسعه‌ی تلفن‌های هوشمند نوآوری‌هایی در حوزه‌ی باتری انجام شده اما هنوز کارایی باتری‌ها در حد پایینی قرار دارد مصرف‌کنندگان در طول یک دهه‌ی گذشته تغییر جدی در سبک زندگی خود شاهد بوده‌اند، به‌طوری که این فناوری‌های هوشمند امکان کنترل بسیاری ادوات را از راه دور فراهم کرده‌است و این در حالی است که باتری به پاشنه آشیل تلفن‌های همراه تبدیل شده و طول عمر و ظرفیت این باتری‌ها هنوز رشد قابل توجهی متناسب با نیاز کاربران نداشته است.
سورون تکنولوژی (Surwon Technology) یکی از شرکت‌های نوآور است که روی توسعه‌ی باتری‌های یون لیتیم کار می‌کند و این شرکت با ارائه‌ی فناوری جدیدی موفق به افزایش دو برابری طول عمر باتری‌های یون لیتیم شده‌است، این دستاورد برای شرکت‌های تولیدکننده‌ی باتری که با تقاضای افزایش عمر باتری از سوی مصرف‌کنندگان روبرو هستند بسیار جذاب است.
چالش اصلی تمام شرکت‌های درگیر در حوزه‌ی انرژی، تولید باتری‌ها با عمر بالا است و شرکت سورن تکنولوژی با استفاده از گرافن اقدام به بهبود کارایی باتری‌ها کرده است و در این مسیر امکان دستکاری الکتریکی باتری‌ها در مقیاس اتمی امکان‌پذیر شده‌است.
فناوری یون‌ لیتیم یکی از مهمترین فناوری‌ها برای تولید باتری است و از گرافن برای تقویت ساختار آند استفاده شده است، به‌طوری که این فناوری منجر به افزایش الاستیسیته و انعطاف‌پذیری باتری‌ها شده‌است.
استفاده از گرافن موجب می‌شود تا آسیب وارد شده به آند در حین فرآیند شارژ و دشارژ به حداقل برسد و با افزایش خواص کششی ساختار اتمی آند،هدایت الکتریکی باتری بهبود ‌یابد و کامپوزیت مورد استفاده از پایداری بیشتری برخوردار شود.

irna


692
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش