کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتعضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

شکاف جدی بین اهداف واقدامات صورت گرفته درحوزه هوش مصنوعی

20 آذر 1396

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه MIT با همکاری گروه مشاوره بوستون یک نظرسنجی انجام دادند که بر اساس آن در اغلب شرکت ها بین اهداف تعیین شده در حوزه هوش مصنوعی و اقدامات انجام شده در این رابطه فاصله زیادی وجود دارد.

به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از سی‌نت، بر اساس این نظرسنجی 85 درصد از مدیران معتقدند استفاده از هوش مصنوعی، یک مزیت رقابتی برای آن ها در پی دارد و سه چهارم از این مدیران بر این باورند که استفاده از این فناوری موجب ورود شرکت آن ها به حوزه کسب و کارهای جدید خواهد شد.
این درحالی است که فقط حدود یک پنجم از این شرکت ها در برخی از فرآیندهای اداری خود از فناوری هوش مصنوعی بهره می برند و کمتر از 39 درصد شرکت ها برای استفاده از هوش مصنوعی یک استراتژی جامع دارند.
بنابر این راه درازی تا پیاده سازی فناوری هوش مصنوعی در شرکت ها باقی است. در واقع چالش اصلی اینجاست که هوش مصنوعی چیزی بیش از انتقال امور به سیستم های کامپیوتری است. به عبارت دیگر لازم است راه های جدیدی برای انجام امور ابداع شوند و کارکنان باید این راه ها را عملی کنند.
اجرای چنین فرایندی یک جاده دوطرفه است.بنابراین یک محیط فعال و آینده نگر سازمان که به درستی سازماندهی و مدیریت می شود به اندازه یک ساختار هوش مصنوعی صحیح می تواند منجر به اقدامات انقلابی در سازمان شود.

منبع : ایرنا


382
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش