کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
رییس شورای راهبردی کنگره

سرکار خانم زهرا اربابی

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر شورای راهبردی کنگره

جناب آقای سید محمد تقی بطحایی

عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دبیر شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

آثار زیانبار رایانه و تلفن همراه بر سلامت کودکان

14 شهریور 1395

دبیرخانه همایش بین المللی فناوری اطلاعات اعلام می دارد: آگاهی داشتن از نحوه صحیح استفاده از ابزار مدیریت و برنامه ریزی درست و نظارت بر کودکان می تواند تا حدودی از عوارض استفاده از رایانه بکاهد.

 دکتر «مرتضی نیا» گفت: بازی، مهم‌ترین عامل در رشد کودکان به ویژه رشد مغزی آن ها و در قابلیت های فرد در مورد مهارت های حل مسئله بسیار موثر است.وی تصریح كرد: اگر انتخاب نوع بازی های کارتی، پویانمایی و ویدیویی به طور صحیح با توجه به سن کودک انتخاب شود به طوری که با مدیریت و نظارت والدین همراه باشد و ساعت خواب تنظیم شود، می‌تواند تا حدودی موثر واقع شود.

این متخصص اعصاب و روان تاکید کرد: خانواده‌ها باید از اثرهای مثبت و منفی اینترنت و رایانه آگاهی داشته باشند تا بتوانند فرزندان خود را به شیوه صحیح راهنمایی کنند.وی با بیان این که بازی‌های اکشن به علت میزان بالای خشونت، استرس فراوان به کودکان وارد می‌کند، اظهار داشت: بازی‌هایی که تنش و خشونت بالایی دارد اضطراب را افزایش می‌دهد و به طور معمول بعد از پایان بازی تا مدتی ذهن کودک را درگیر می‌کند و تمرکز را بر هم می‌زند.

وی حذف بازی‌های اکشن را برای کودکان علاقه‌مند مناسب ندانست و افزود: تماشای بازی‌های اکشن که با میزان خشونت بالایی همراه است به افراد زیر 18سال توصیه نمی‌شود مگر این که با مدیریت، نظارت و کنترل همراه باشد.وی خاطر نشان كرد: زمان استانداردی برای بازی‌های رایانه‌ای وجود ندارد اما حدود نیم تا یک ساعت در روز بسته به شرایط کودک کافی است که به طور حتم باید توسط والدین تایید شده باشد.

دکتر «مرتضی نیا» با اشاره به ضرورت داشتن مدیریت و زمان تعیین شده برای بازی‌های رایانه‌ای گفت: متاسفانه بسیاری از والدین به چهارچوب تعیین شده و اجرای قوانین پای‌بند نیستند و با اصرار فرزندان به ادامه بازی موافقت می‌کنند. در حالی كه والدین باید محدودیت و سختگیری‌های لازم را در این زمینه داشته باشند و بیش از زمان تعیین شده به فرزند خود، اجازه ادامه بازی را ندهند.این متخصص اعصاب و روان خستگی، قرمزی، تاری و سوزش چشم را از عوارض کار زیاد با رایانه برشمرد و تأكید كرد: تناسب وضعیت کودکان و رعایت تنظیم فاصله بین مانیتور و چشم آن ها لازم وضروری است.وی همچنین آسیب سیستم اسکلتی را از دیگر عوارض شایع کار با رایانه ذکر كرد و افزود: افرادی که به مدت طولانی از رایانه استفاده می‌کنند ممکن است سیستم اسکلتی آن‌ها را به خطر بیفتد بنابراین آگاهی از وضعیت صحیح بدن در حین کار با رایانه ضروری اس

 

برگزاري همايش‌ بین المللی فناوری اطلاعات، روح جديدي در كالبد پژوهشي جامعه فناوری اطلاعات كشور به ويژه پژوهشگران عزیز مي‌دمد. ضمن دعوت از همه اعضاي محترم علمي و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به شركت فعال در همايش بین المللی فناوری اطلاعات، درخواست مي‌شود با ارايه پيشنهادات وارسال مقالات سازند‌ه‌ي خود، كميته‌هاي علمي و اجرايي را در برگزاري هر چه بهترهمايش فناوری اطلاعات ياري نمایید.همایش بین المللی فناوری اطلاعات در تهران برگزار می گردد.یکی از محورهای همایش فناوری اطلاعات، سلامت در بازی های تلفن همراه می باشد. پژوهشگر گرامی جهت اطلاع از محورهای همایش بین المللی فناوری اطلاعات کلیک نمایید.

 

 

 

برچسب ها: فناوری اطلاعات ، آی تی ،مقاله آی تی ، همایش آی تی ، اخبار فناوری اطلاعات ، مقاله رشته فناوری اطلاعات ، همایش فناوری اطلاعات 95 ،همایش بین المللی فناوری اطلاعات ،تجارت الکترونیکی ، بازاریابی الکترونیکی ، دولت الکترونیکی ، روابط عمومی الکترونیک ، شهر الکترونیکی ، امنیت ، درگاه پرداخت الکترونیکی ، استاندارد EDIFACT ، رمزنگاری ، پروتکل های ایمن ، گردشگری الکترونیکی ، فاوا ، فروشگاه اینترنتی ، فضای مجازی ، شبکه های اجتماعی ، استانداردهای امنیت ، دیوار آتش ، شبکه‌ها


767
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش