کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
رییس شورای راهبردی کنگره

سرکار خانم زهرا اربابی

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر شورای راهبردی کنگره

جناب آقای سید محمد تقی بطحایی

عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دبیر شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

وب سایت هوشمند چیست؟

11 شهریور 1395

دبیرخانه همایش بین المللی فناوری اطلاعات اعلام می دارد: موجود مصنوعی موجودی است که می خواهد مانند انسان رفتار کند بنابراین نیاز به هوش مصنوعی دارد.

هوش مصنوعی:(A.I.-ARTIFICIAL INTELLIGENCE)علمی است جهت خلق ماشین هایی که قادر به فکر کردن بدون نیاز به انسان ها باشند یا به عبارتی خلق یک موجود مصنوعی که خلق آن توسط یک موجود هوشمندتر و پیچیده تر به نام انسان میسر می شود.

A.I. یا هوش مصنوعی شاخه ای از علوم کامپیوتر است که کامپیوترها را قادر می سازد تا قابلیت هوشمندانه انسان را از نظر ادراک، یادگیری، حل مسائل هوشمند، استدلال و... را داشته باشند. این علم ارتباط تنگاتنگی با عصب شناسی، علوم شناختی، روانشناسی، منطق ریاضی، فلسفه، زبان شناسی، اقتصاد و مهندسی کامپیوتر دارد.

تاریخچه هوش مصنوعی:

تاریخچه تحولات و کارهای انجام شده در هوش مصنوعی از سال 1943با ارائه مدل نرون مصنوعی بیتی قابل یادگیری برای محاسبه هر تابع قابل محاسبه توسط مک کلوچ و والتر پیترز آغاز می شود و این سیر تحولات تا کنون ادامه دارد.

مغز مصنوعی:

مغز رباتی است که یاد می گیرد و رفتاری شبیه مغز انسان از خود نشان می دهد با این تفاوت که مغز انسان به صورت بیولوژیکی عمل میکند در صورتی که مغز یک ربات به صورت الکترونیکی عمل می نماید.

ربات ها به دو دسته تقسیم می شوند: 1-ربات های ثابت 2-ربات های متحرک، که وب سایت هوشمند یک مثال از ربات ثابت می باشد. هوش مصنوعی خود دارای زیر شاخه های متعددی است که از جمله آن ها می توان به سیستم های خبره (EXPERT SYSTEMS) اشاره نمود.

سیستم های خبره:

برنامه های کامپوتری هستند که نحوه تفکر و تصمیمََ گیری یک متخصص در یک زمینه خاص را شبیه سازی می کنند. این نرم افزار ها که الگوریتم های بسیار دشواری را در بر دارند، الگوهای منطقی که یک متخصص بر اساس آن ها تصمیم گیری می کند را شناسایی کرده و سپس بر اساس آن الگو ها مانند انسان تصمیم گیری میکنند.در واقع بیشتر دستاورد های هوش مصنوعی در زمینه تصمیم گیری و حل مسئله بوده است که اصلی ترین موضوع سیستم های خبره را شامل می شود. به عبارت دیگر، به آن نوع از برنامه های هوش مصنوعی که به سطحی از خبرگی می رسند که می توانند به جای یک متخصص در یک زمینه خاص تصمیم گیری کنند، سیستم های خبره گفته می شود. این سیستم ها دارای پایگاه دانشی هستند که انباشته از اطلاعات و دانشی است که انسان ها هنگام تصمیم گیری درباره یک موضوع خاص بر اساس آنها تصمیم می گیرند

 

برگزاري همايش‌ فناوری اطلاعات، روح جديدي در كالبد پژوهشي جامعه فناوری اطلاعات كشور به ويژه پژوهشگران عزیز مي‌دمد. ضمن دعوت از همه اعضاي محترم علمي و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به شركت فعال در همايش بین المللی فناوری اطلاعات، درخواست مي‌شود با ارايه پيشنهادات وارسال مقالات سازند‌ه‌ي خود، كميته‌هاي علمي و اجرايي را در برگزاري هر چه بهترهمايش فناوری اطلاعات ياري نمایید.همایش بین المللی فناوری اطلاعات در تهران برگزار می گردد.یکی از محورهای همایش فناوری اطلاعات، وب هوشمند می باشد. پژوهشگر گرامی جهت اطلاع از محورهای همایش بین المللی فناوری اطلاعات کلیک نمایید.

 

 

برچسب ها:  همایش بین المللی ، همایش فناوری اطلاعات ، فناوری اطلاعات ، آی تی ،مقاله آی تی ، همایش آی تی ، اخبار فناوری اطلاعات ، مقاله رشته فناوری اطلاعات ، همایش فناوری اطلاعات 95 ،همایش بین المللی فناوری اطلاعات ،تشخیص گفتار ، بینایی ماشین ، سیستم های اطلاعاتی ، وب ، وب سرویس ، سیستم های تعاملی ، داده کاوی ، هوشمند ، مهندسی اجتماعی ، cloud computing ، grid computing ، سخت افزار ، معماری ، معماری موازی ، چند هسته ای ، مانیتورینگ ، monitoring ، ربات ، ICT ، فناوری اطلاعات ، امنیت ، سایبری ، موبایل ، تولید محتوا ، ارائه محتوا ، تلفن همراه ، NFC ، تکنولوژی ،


721
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش