کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
رییس شورای راهبردی کنگره

سرکار خانم زهرا اربابی

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر شورای راهبردی کنگره

جناب آقای سید محمد تقی بطحایی

عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دبیر شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

روش های انتقال تکنولوژی

10 شهریور 1395

دبیرخانه همایش بین المللی فناوری اطلاعات اعلام می دارد: انتخاب و به کارگیری هر یک از روش ها، اقدامی سیاستی است که خود از ملاحظات متعددی تأثیر می‌پذیرد. در انتخاب روشهای انتقال تکنولوژی، باید مدلی را برگزید که کمترین هزینه، بیشترین جذب تکنولوژی، کمترین زمان انتقال، بیشترین دسترسی به بازار و بیشترین همراهی با تحولات تکنولوژی را داشته باشد. در مورد فاوا توجه به دگرگونی سریع، ضرورت وجود نیروی انسانی متخصص و نیاز به سرمایه گذاری برای توسعه‌ی زیر ساخت های لازم، ضروری است. انتخاب هر یک از روشهای انتقال تکنولوژی به سطح قابلیت های تکنولوژیک یک کشور و اهداف آن بستگی دارد. در این باره، حسینی الست فعالیت های لازم برای انتقال تکنولوژی ارتباطات را چنین بر می‌شمرد:

  1. هماهنگی سازمان های ذیربط
  2. تربیت نیروی انسانی
  3. مطالعات و تحقیقات لازم از نظر کیفیت و موارد استفاده‌ی دستگاه

4. مطالعه و تحقیقات لازم از نظر اقتصادی

  1. ساخت قطعات الکترونیک در داخل
  2. مشخص بودن دوره های زمانی مراحل مختلف انتقال تکنولوژی

وی اضافه می‌کند برای انتقال کار آمد تکنولوژی ارتباطی، هفت مرحله باید برنامه ریزی و اجرا شود:

1- تربیت نیروی انسانی

2- تحقیقات لازم برای تطبیق سیستم خریداری یا ساخته شده در شبکه موجود

3- ظرفیت واحد تولیدی از نظر سوددهی و یک تصویر کلی از نظر مالی

4- نحوه‌ی انتقال به کشور یا شرکت مربوطه

5- دقت لازم در مورد ماشین آلات مهم از قبیل اینکه سیستم انتقالی را انتقال دهنده ساخته ‌یا از شرکت دیگری خریداری کرده است.

6- ساخت قطعات الکترونیکی و یدکی سیستم و مجوز ساخت آنها

7- سنجش امکانات مطالعاتی لازم درباره‌ی شبکه موجود، تعیین امکانات، نوع محصول، ضریب افزایش تولید و امکانات محلی و ...

در میان مراحل فوق، تأکید اصلی بر تربیت نیروی انسانی است که باید خیلی زودتر از اقدام به انتقال تکنولوژی صورت گیرد و بهتر است از یک مرحله به بعد توسط افرادی انجام شود که در مراکز آموزشی شرکت انتقال دهنده تربیت می‌شوند و در آینده سرپرستی کادر آموزش دیده در سازمان تولیدی را بر عهده می‌گیرند. این امر موجب شکل گیری یک رابطه‌ی طولانی، مستمر و صمیمی میان اساتید و کارآموزان می‌شود و به تسهیل انتقال دانش و تجارب آنها می‌انجامد، خصوصاً آنکه آنان به واسطه‌ی تربیت در مراکز آموزشی شرکت انتقال دهنده به فنون و مهارت های منحصر به فردی مجهز شده اند که آن را در اثر ارتباط مستقیم با عرضه کننده‌ی اصلی کسب کرده اند.

نکته‌ی دیگر، اهمیت انطباق و بومی سازی در انتقال تکنولوژی است. این امر زمانی میسر می‌شود که گیرنده، دانش ضمنی لازم برای تغییر و توسعه‌ی محصول را کسب کرده باشد. در این راستا، تشکیلات تکنولوژی انتقال شونده باید متناسب با محل مورد انتقال سازمان دهی شود، به گونه ای که سطح معلومات و سن متوسط کادر متخصص، تجربه‌ی حرفه ای و روشهای صنعتی برای نصب سیستم مشخص شده، مسئولیت ها تعیین شود و برنامه های آموزشی متناسب با سطح دانش و تجربیات افراد مورد آموزش، برای هر مسئولیت ارائه و زمان آموزش لازم تعیین شود. مضافاً بر این، همزمان با پیشرفت عملیات نصب بایستی یک مرکز آموزشی محلی ایجاد کرد که به تهیه ‌ی برنامه های آموزشی در آینده، ارتقای کیفیت آموزش، آموزش مرتب کادر و ارتباط با سایر مراکز آموزشی به ویژه مرکز آموزش شرکت انتقال دهنده ، برای تحقیق و تجدید برنامه های آموزشی بپردازد. این امر برجستگی ضرورت انتقال دانش در فرایند انتقال تکنولوژی را به خوبی نشان می‌دهد

 

برگزاري همايش‌ فناوری اطلاعات روح جديدي در كالبد پژوهشي جامعه فناوری اطلاعات كشور به ويژه پژوهشگران عزیز مي‌دمد. ضمن دعوت از همه اعضاي محترم علمي و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به شركت فعال در همايش بین المللی فناوری اطلاعات، درخواست مي‌شود با ارايه پيشنهادات وارسال مقالات سازند‌ه‌ي خود، كميته‌هاي علمي و اجرايي را در برگزاري هر چه بهتر همایش فناوری اطلاعات ياري نمايند.نخستین همایش بین المللی فناوری اطلاعات در سال 95 در تهران برگزار می گردد. یکی از محورهای همایش بین المللی فناوری اطلاعات ، موانع و مشكلات انتقال تكنولوژي می باشد.جهت آشنایی با محورهای همایش فناوری اطلاعات کلیک نمایید.

 

برچسب ها: همایش فناوری اطلاعات 95 ،همایش بین المللی فناوری اطلاعات ،تکنولوژی ، سرویس ، سیستم های تعاملی ، داده ، ربات  ICT ، فناوری اطلاعات ، امنیت ، سایبری ، موبایل ، تولید محتوا ، ارائه محتوا ، تلفن همراه ، NFC ، تکنولوژی ، همایش بین المللی ، همایش فناوری اطلاعات ، فناوری اطلاعات ، آی تی ،مقاله آی تی ، همایش آی تی ، اخبار فناوری اطلاعات

 

 


731
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش