کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
رییس شورای راهبردی کنگره

سرکار خانم زهرا اربابی

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر شورای راهبردی کنگره

جناب آقای سید محمد تقی بطحایی

عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دبیر شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

چهار نشانه پایان عمر باتری لپ تاب

9 شهریور 1395

واحد خبری همایش بین المللی فناوری اطلاعات اعلام می دارد: سوختن باتری از شایع ترین مشکلات لپ تاب هاست، سوختن باتری می تواند در هر زمان و بدون هیچ هشداری اتفاق بیفتد. در این مطلب قصد داریم نشانه هایی برای پیشگیری از بروز این مشکل مطرح کنیم، تا شما را از هزینه های گزاف ایجاد شده به دنبال این مشکل مصون نگه دارد.راه های متفاوتی برای اطلاع از وضعیت باتری وجود دارد که در این مطلب چهار مورد از موثر ترین آن ها را انتخاب کرده ایم.

هشدارهای ویندوز در قسمت آیکون باتری(آیکون باتری در نوار وظیفه ویندوز قرار دارد)

با پیشرفت در تکنولوژی ساخت لپ تاب ها این امکان به شما داده می شود تا با کلیک بر روی آیکون باتری از وضعیت باتری خود مطلع شوید، هنگامی که وضعیت باتری شما بحرانی باشد علامت ضربدر قرمز رنگی روی آیکون باتری ظاهر می شود که پیامی هم درباره ی وضعیت باتری می دهد:” consider replacing your battery” . این ویژگی در ویندوز ۷ و بالاتر موجود است.

کاهش بازده باتری

نشان دیگری که از پایان عمر باتری خبر می دهد، کم شدن بازدهی باتری در مقایسه با قبل است. لپ تاب خود را فول شارژ کنید، پس از مدتی استفاده می فهمید که باتری کمتر از یک ساعت شارژ نگه می دارد، باتری ای که پس از طی مدت زیادی شارژ شدن کمتر از یک ساعت دوام بیاورد از اوضاع بدی خبر می دهد. که از دلایل اصلی آن زیاد متصل ماندن به برق در هنگام کار کردن است. این عمل گاهی موجب انفجار باتری می شود، پس بهتر است هرچه زودتر از شر باتری ضعیف تان خلاص شوید!

داغ کردن مداوم

 

در برخی موارد، حتی با انجام کارهای سبک لپ تاب شروع به داغ شدن می کند که این نشان دهنده ی پایان عمر باتری است. هنگامی که باتری انرژی بیشتری برای برنامه های شما مصرف می کند، باتری و قطعات داخلی لپ تاب شروع به داغ شدن می کنند که با تکرار پیاپی موجب آتش سوزی هم می شود.

خاموش شدن ناگهانی

گاهی فشار بیش از حدی شامل حال باتری می شود که نتیجه آن خاموش شدن ناگهانی لپ تاب است، این اتفاق هنگامی اتفاق می افتد که باتری توانایی لازم را برای اجرا کردن برنامه های شما ندارد و حداقل می تواند نا امید کننده باشد، به خصوص زمانی که شما در حال انجام کار مهمی هستید.

همان طور که خواندید، نشانه های متفاوتی وجود دارند که می تواند شما را از وضعیت باتریتان مطلع کند. پس چه بهتر که این نشانه ها را جدی بگیریم و قبل از انباشته شدن هزینه های فراوان به خاطر یک مشکل جزئی، باتری را تعویض کنیم.

برگزاري همايش‌ فناوری اطلاعات روح جديدي در كالبد پژوهشي جامعه فناوری اطلاعات كشور به ويژه پژوهشگران عزیز مي‌دمد. ضمن دعوت از همه اعضاي محترم علمي و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به شركت فعال در همايش بین المللی فناوری اطلاعات، درخواست مي‌شود با ارايه پيشنهادات وارسال مقالات سازند‌ه‌ي خود، كميته‌هاي علمي و اجرايي را در برگزاري هر چه بهتر همایش فناوری اطلاعات ياري نمايند.همایش بین المللی فناوری اطلاعات در سال 95 در تهران برگزار می گردد. جهت آشنایی با اهداف برگزاری همایش کلیک نمایید.

 

 

برچسب ها: سرویس ، سیستم های تعاملی ، داده کاوی ، هوشمند ، مهندسی اجتماعی ، ، سخت افزار ، معماری ، معماری موازی ، چند هسته ای ، مانیتورینگ ، monitoring ، ربات ، ICT ، فناوری اطلاعات ، امنیت ، سایبری ، موبایل ، تولید محتوا ، ارائه محتوا ، تلفن همراه ، NFC ، تکنولوژی ، همایش بین المللی ، همایش فناوری اطلاعات ، فناوری اطلاعات ، آی تی ،مقاله آی تی ، همایش آی تی ، اخبار فناوری اطلاعات ، مقاله رشته فناوری اطلاعات ، همایش فناوری اطلاعات 95 ،همایش بین المللی فناوری اطلاعات ،تکنولوژی

 

 


731
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش