کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
رییس شورای راهبردی کنگره

سرکار خانم زهرا اربابی

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر شورای راهبردی کنگره

جناب آقای سید محمد تقی بطحایی

عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دبیر شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

تبدیل سیگنال‌های بلوتوث به وای‌فای، تجهیزات ایمپلنت شده در بدن را آنلاین می‌کند

31 مرداد 1395

 به نقل از خبرگزاری همایش فناوری اطلاعات :متخصصان دانشگاه واشنگتن فناوری جدیدی را برای اتصال دستگاه های کم توان مانند ایمپلنت های مغزی و لنزهای چشمی هوشمند به اینترنت توسعه دادند.

این فناوری جدید که سیستم ارتباطی توزیع شده نام دارد با استفاده از سیگنال های بازتابی بلوتوث و بخشی از توان موردنیاز شبکه های بی سیم در حالت عادی، اتصال وای فای را برقرار می کند و قابلیت تغییر همه چیز از نظارت بر میزان قندخون گرفته تا تقسیم کردن صورتحساب کارت های اعتباری را دارد.
سیستم ارتباطی توزیع شده با استفاده از فناوری های موجود در گوشی های تلفن همراه از جمله بلوتوث، وای فای یا رادیو های ZigBee به عنوان فرستنده و گیرنده سیگنال های بازتابی، امکان ارتباط تجهیزات کم مصرف را فراهم می کند. به گفته محققان این سیستم قادر است سیگنال های وای فای را با یک 10 هزارم انرژی مورد نیاز در حالت استاندارد، تولید و مخابره کند. این سیستم به جای استفاده از یک منبع توان مستقل، سیگنال های وای فای را با استفاده از انرژی سیگنال های بلوتوث سایر تجهیزات همراه از جمله ساعت های هوشمند، تولید می کند.
ایمپلنت های کوچکی که معمولا در اندام های حساس نصب می شوند، در اغلب موارد منابع محدودی برای تامین توان مصرفی خود در اختیار دارند و در نتیجه فناوری های متداول ارتباط بی سیم در مورد این ایمپلنت ها کاربرد ندارد و تجهیزاتی مانند لنزهای چشمی هوشمند و ایمپلنت های مغزی فاقد امکان برقراری ارتباط بی سیم هستند.
سیستم ارتباطی توزیع شده قادر است تنها با استفاده از چند میکرووات توان مصرفی که آن هم از انرژی سیگنال های بلوتوث خارجی به دست می آید، امکان برقراری ارتباط بی سیم را برای ایمپلنت ها فراهم کند. یکی دیگر از کاربردهای این سیستم ارتباطی، در کارت های اعتباری هوشمندی است که با بهره گیری از انرژی سیگنال های گوشی تلفن هوشمند، مستقیما اطلاعات را با یکدیگر تبادل می کنند.
قرار است گزارش کامل این تحقیقات در کنفرانس Special Interest Group on Data Communication که در روز 22 آگوست برگزار خواهد شد، ارائه شود.

برگزاري اين همايش‌ها روح جديدي در كالبد پژوهشي جامعه رياضي‌ كشور به ويژه پژوهشگران عزیز مي‌دمد. ضمن دعوت از همه اعضاي محترم علمي و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به شركت فعال در اين همايش، درخواست مي‌شود با ارايه پيشنهادات وارسال مقالات سازند‌ه‌ي خود، كميته‌هاي علمي و اجرايي را در برگزاري هر چه بهتر اين همايش ياري نمايند.باتشکر دبیرخانه همایش بین المللی ریاضی «توسعه داتیس ».

همایش بین المللی فناوری اطلاعات در تهران برگزار می گردد. پژوهشگر گرامی برای اطلاع از محورهای همایش اینجا را کلیک نمایید.

.برچسب ها :فناوری اطلاعات ،اطلاعات ،فناوری ، همایش فناوری اطلاعات ، همایش بین المللی فناوری،اطلاعات


650
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش