کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
رییس شورای راهبردی کنگره

سرکار خانم زهرا اربابی

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر شورای راهبردی کنگره

جناب آقای سید محمد تقی بطحایی

عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دبیر شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

بهترین نرم افزارهای رایگان برای افزایش سرعت رایانه

30 مرداد 1395

به نقل از واحد خبری همایش فناوری اطلاعات :با گذشت زمان دیسک سخت پذیرای انواع مختلف چیزهایی می شود که می توانند کندی سرعت رایانه را موجب شوند. در صورتی که این کندی سرعت ریشه نرم افزاری داشته باشد می توانید از برنامه هایی که به منظور افزایش سرعت رایانه در دسترس هستند، استفاده کنید تا مشکل را برطرف کنید.

 آیا فکر می کنید رایانه ویندوزی شما اندکی کند شده است؟ این مساله از تصورات شما ناشی نمی شود زیرا با گذشت زمان دیسک سخت پذیرای انواع مختلف چیزهایی می شود که می توانند کندی سرعت رایانه را موجب شوند. در صورتی که این کندی سرعت ریشه نرم افزاری داشته باشد می توانید از برنامه هایی که به منظور افزایش سرعت رایانه در دسترس هستند، استفاده کنید تا مشکل را برطرف کنید. اگرچه این برنامه نسبت به ابزارهای تعمیر و نگهداری داخلی ویندوز به طور معمول چیز بیشتری برای ارائه ندارند اما استفاده از آنها راحت‌تر بوده و در زمان نیز صرفه جویی می کنند. در ادامه با برخی از بهترین برنامه های رایگان در این زمینه بیشتر آشنا می شویم.

۱٫ Iolo System Mechanics

با استفاده از این نرم افزار می توانید به پاکسازی فایل های بی مصرف و اپلیکیشن های ناخواسته، مسدود کردن برنامه هایی که منابع سیستم را اشغال کرده اند و تنظیمات خوداجرای ناخواسته، و پاکسازی حافظه رم، حافظه کش و تاریخچه مرورگرها اقدام کنید. این فرآیند نه تنها منابع سیستمی کلیدی را آزاد می سازد بلکه ردپاهای مرورهای صورت گرفته توسط کاربر را نیز حذف کرده و به حفاظت از حریم خصوصی کمک می کند. سیستم مکانیکس یکی از بهترین برنامه ها برای بهینه‌سازی و ارتقا سرعت رایانه محسوب می شود که در دو نسخه رایگان و پولی در دسترس است.

۲٫ IObit Advanced SystemCare

این برنامه نیز همانند سیستم مکانیکس دارای دو نسخه رایگان و پولی است. هر نسخه ای را که مورد استفاده قرار دهید با رابط کاربری به خوبی طراحی شده مواجه خواهید شد که راحتی در استفاده را ارائه می کند و حتی کاربران آماتور رایانه نیز از کار با آن دچار وحشت نمی شوند. همانند دیگر ابزارهای این فهرست این برنامه نیز امکان پاکسازی فایل ها و پوشه هایی که نیازی به آنها ندارید، پاکسازی رجیستری و اصلاح خطاها در دیسک سخت را از طریق یک رابط کاربری ساده و جذاب فراهم می کند.

۳٫ Piriform CCleaner

یکی از مشهورترین برنامه های پاکسازی و افزایش سرعت رایانه Piriform CCleaner است که امکان پاکسازی بخش هایی از رایانه که دیگر برنامه های رایگان قادر به انجام آن نیستند را فراهم می کند. یک نسخه پولی از این برنامه نیز در دسترس است که امکانات بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد. نسخه رایگان امکان انجام فعالیت های مهمی مانند پاکسازی فایل های موقت، پاکسازی حافظه کش مرورگر، و پاکسازی کوکی های ناخواسته در شرایطی که امکان نگهداری نمونه های مفید وجود دارد را ارائه می کند.

هنگامی که رایانه جدیدی خریداری می کنید ممکن است با برنامه های از پیش نصب شده زیادی مواجه شوید که بسیاری از آنها برای شما استفاده ای ندارند. برنامه PC Decrapifier با تجزیه و تحلیل رایانه کاربر برنامه هایی که فکر می کند باید از شر آنها خلاص شوید - نه تنها بر اساس نظرات توسعه دهندگان خود برنامه بلکه بر اساس بازخوردهای کاربران دیگر - را نمایش می دهد و سپس با انتخاب گزینه های مد نظر خود می توانید آنها را حذف کنید.

۵٫ Razer Cortex: Boost

اگر رایانه شما هنگام اجرای بازی های رایانه ای عملکرد مناسبی ندارد برنامه Razer Cortex: Boost می تواند راه حل خوبی برای شما باشد. این برنامه پردازش های غیر ضروری سیستم را معلق کرده، حافظه را پاکسازی کرده و سیستم را دیفرگ می کند تا کاربر بهترین عملکرد ممکن برای انجام بازی ها را دریافت کند. این برنامه برای ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ در دسترس است.

همایش فناوری اطلاعات در تهران برگزار می گردد. پژوهشگر گرامی برای اطلاع از دریافت گواهی پیش از موعد اینجا را کلیک نمایید.

برچسب ها :فناوری اطلاعات ،اطلاعات ،فناوری ، همایش فناوری اطلاعات ، همایش بین المللی فناوری،اطلاعات


559
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش