کنگره جهانی فناوری های هوشمند
اسپانسر شوید
رییس شورای راهبردی کنگره

سرکار خانم زهرا اربابی

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر شورای راهبردی کنگره

جناب آقای سید محمد تقی بطحایی

عضو هئیت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دبیر شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

جناب آقای نیما امیر شکاری

عضو پژوهشکده پولی و بانکی

دبیر علمی کنگره

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :عضویت در خبرنامه فناوری اطلاعات

ایران ۷۰ و سومین کشور جهان در سرعت اینترنت موبایلی

30 مرداد 1395

به نقل از دبیرخانه همایش فناوری اطلاعات :

وب‌سایت OpenSignal گزارش جدیدی منتشر کرده است که در آن پارامترهای مهمی در رابطه با اینترنت موبایلی از جمله دسترسی کاربران، سرعت متوسط و استفاده از آن به‌جای وای‌فای مورد بررسی قرار گرفته است. این گزارش آماری از بیش از ۸۲۲ هزار کاربر تهیه شده و مربوط به ماه‌های سوم تا ششم سال ۲۰۱۶ میلادی است.

به گزارش کلیک، ابتدا در دسترس‌ پذیری و پوشش شبکه ۳G و ۴G مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چند درصد از کاربران کشورهای مختلف به این اتصال دسترسی دارند. در صدر این نمودار کره ‌جنوبی با ۹۸٫۵۴ درصد جمعیت قرار داشته و پنج کشور انتهایی نیز ترینیداد و توباگو، عراق، هند، اوکراین و گینه هستند. در این رده ‌بندی از میان ۹۵ کشور، ایران با درصد دسترسی ۶۱٫۴ درصد در رتبه ۸۸ قرار گرفته است.
از نظر سرعت کلی یا میانگین شبکه ‌های ۳G و ۴G این اختلاف میان کشورها شدیدتر بوده و OpenSignal علاوه بر فاکتور سرعت پوشش را نیز در این نمودار تأثیر داده است. به این ترتیب کشوری با سرعت بالای ۴Gاما دسترسی و پوشش کمتر رتبه پایین‌ تری از کشوری با سرعت متوسط ۴G اما با دسترسی و پوشش بالاتر کسب می‌کند.
در این رده‌ بندی کره جنوبی مجدداً با اختلاف زیاد و با سرعت میانگین ۴۱٫۳۴ مگابیت بر ثانیه (۵٫۱۶ مگابایت بر ثانیه) در رتبه اول بوده و پس از آن سنگاپور با ۳۱٫۱۳ مگابیت بر ثانیه، مجارستان با ۲۶٫۱۵ مگابیت بر ثانیه و استرالیا با ۲۵٫۰۱ مگابیت در ثانیه در رتبه ‌های بعدی هستند. کشور ما ایران در این رده ‌بندی با سرعت ۵٫۱۳ مگابیت بر ثانیه یعنی ۰٫۶۴ مگابایت بر ثانیه در رتبه ۷۳ قرار گرفته است.
شاخص بعدی زمان استفاده از وای‌ فای است که نشان‌ دهنده درصدی از کاربران در هر لحظه خاص است که به‌ جای استفاده از اینترنت دیتای موبایل از وای ‌فای استفاده می ‌کنند. در این مقیاس کشور هلند با ۷۰٫۰۵ درصد در صدر بوده و پس از آن چین با ۶۳٫۱۶ و نیوزیلند با ۶۲٫۹۶ درصد قرار گرفته‌اند. کشور ما نیز با ۳۶٫۸۸ درصد در رتبه ۷۸ است. این آمار نشان می دهد میزان دسترسی کاربران به وای‌ فای ‌های عمومی و اغلب رایگان در کشور ما بسیار پایین بوده و بسیاری از کاربران مجبور به استفاده از اینترنت کندتر و گران ‌تر دیتای موبایلی هستند.

همایش فناوری اطلاعات در تهران برگزار می گردد.پژوهشگر گرامی برای اطلاع از محورها اینجا را کلیک نمایید.

                                                                                          

  

برچسب: تجارت الکترونیکی ، بازاریابی الکترونیکی ، دولت الکترونیکی ، روابط عمومی الکترونیک ، شهر الکترونیکی ، امنیت ، درگاه پرداخت الکترونیکی ، استاندارد EDIFACT ، رمزنگاری ، پروتکل های ایمن ، گردشگری الکترونیکی ، فاوا ، فروشگاه اینترنتی ، فضای مجازی ، شبکه های اجتماعی ، استانداردهای امنیت ، دیوار آتش ، شبکه‌های کامپیوتری ، شبکه های محلی ، کدینگ ، برنامه های کاربردی ، سنجش شبکه ، شبکه های بی سیم ، پروتکل ، رمزنگاری ، سیستم های توزیع شده ، کنترل نفوذ ، تشخیص نفوذ ،Honey pots  ، IDS & IPS ، Filters ، تراکنش مالی ، سیستم عامل ، منبع باز ، open source ، نرم افزار ، برنامه نویسی ، ذخیره ساز ، یکپارچه سازی نرم افزار ، متن باز ، بدافزار ، آموزش الکترونیک ، مجازی ، یادگیری الکترونیکی ، مدیریت دانش ، مدیریت محتوا ، مدیریت یادگیری ، آنلاین ، هوش مصنوعی ، منطق فازی ، شبکه عصبی ، پردازش زبان طبیعی ، رباتیک ، سیستم خبره ، یادگیری ماشین ، الگوریتم ژنتیک ، تکاملی ، تشخیص گفتار ، بینایی ماشین ، سیستم های اطلاعاتی ، وب ، وب سرویس ، سیستم های تعاملی ، داده کاوی ، هوشمند ، مهندسی اجتماعی ، cloud computing ، grid computing ، سخت افزار ، معماری ، معماری موازی ، چند هسته ای ، مانیتورینگ ، monitoring ، ربات ، ICT ، فناوری اطلاعات ، امنیت ، سایبری ، موبایل ، تولید محتوا ، ارائه محتوا ، تلفن همراه ، NFC ، تکنولوژی ،

 


648
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
مرکز همایش